Danska i Australija podjelili bodove

Danska i Australija su u okviru grupe C odigrali nerješeno 1:1. Danska je tako stigla do svog 4 boda na Mundijalu dok je Australiji ovo bio prvi bod.

Danska je povela već u 7. minutu. Kristijan Eriksen je primio savršen pas na vrhu šesnaesterca i šutirao pod prečku. Bio je to za oko zaista lijep gol.

U 24. minutu dobar centaršut Henrika Dalsgarda nije iskoristio Nikolaj Jorgensen. Tako su Danci propustili dobru priliku za povećanje vodstva.

Australija je do izjednačenja stigla u 37. minutu. Jurari Poulsen je igrao rukom, sudija Antonio Mateu Lahoz je odmahnuo rukom da se utakmica nastavi, ali je poslije VAR tehnologije utvrđeno da postoji elemenata za najstrožu kaznu.

Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Mile Jedinak.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Danci, prilikom koja im se ukazala u 51. minutu. Pione Sisto je šutirao unutar šesnaesterca, ali je njegov šut izblokiran.

Do kraja susreta Australija je bila konkretnija ali se rezultat nije mjenjao.