Vrbas dominaciju potvrdio protiv Zmaja

Košarkaški klub invalida „Vrbas“ pobijedio je u derbiju 4. kola Premijer lige BiH „Zmaj“ sa 86:62 (19:13, 26:15, 23:22, 18:12).

Na ovaj način Banjalučani su „ovjerili“ jesenju titulu, ali su i potvrdili da su i dalje bez premca, ne samo u premijerligaškom takmičenju već i u regionu.

Početak meča pripao je gostima iz Gradačca koji su vodili sa 6:1, 8:3, 9:5. Potom su se razigrali domaći igrači koji su poslije prvih deset minuta imali prednost od 19:13. I drugu četvrtinu bolje otvaraju protivnički košarkaški koji su zahvaljujući Arnelu Muliću stigli do izjednačenja, 19:19. Nakon toga bilo je (24:22) da bi uslijedila furiozna serija Banjalučana od 16:0 za veliku prednost, 40:22 i tada je bilo jasno ko će se na kraju radovati.

Ništa se posebno nije promjenilo do kraja ove odlične utakmice u kojoj je aktuelni šampion slavio sa više nego ubjedljivih 86:62.

Prvo ime susreta bio je Ademir Demirović sa 27 poena, šest manje dao je Elvir Modronja dok su Vlado Švraka i Nenad Ritan ubacili po 17 poena.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Enes Kamberović koji je duel završio sa 23 poena, objavio je na svojoj zvaničnoj Fejsbuk stranici Marinko Umičević, predsjednik KKI "Vrbas".